AIVO ERKMAA - asutaja

Olen töötanud nii laste, noorte kui ka täiskasvanute treenerina, tänaseks juba 30 aastat. Olen olnud erinevate noorte rahvuskoondiste (üle 10 aasta) ja meeste kõrgliiga peatreener. Mul on heameel, et mul on olnud võimalus teha tööd paljude mängijatega, kes on pääsenud Euroopa klubidesse, NCAA-sse ja Eesti meeste rahvuskoondisesse. Korvpall on toonud mu ellu inimesi, kellelt olen palju õppinud ning nad on avardanud minu silmaringi.

Treenerina on alati mu peamine eesmärk olnud pakkuda kvaliteetset korvpallialast treeningõpet. Olen veendunud, et hästi ettevalmistatud mängijad ja võistkonnad on hinnang tehtud tööle. Treeneritööga kaasnevalt on minus alati pinget pakkunud talendi leidmine ja piiride ületamine, seda mitmes mõttes.

Meil on palju talendikaid noori mängijaid, kes vajavad treenimist konkurentsi pakkuvates tingimustes. Eestis on tingimused selleks piiratud, et talendikad mängijad saaksid koos treenida või mängida. Selleks, et noorkorvpallurid oleksid pidevas arengus, on vaja mitmekülgset ettevalmistust, mida pakub erinevate treenerite juhendamisel ja erinevate kaaslastega treenimine.  

Erkmaa suvekursus on mängijatele just selleks hea võimalus ja vaheldus senistele treeningutele, sest treeningrühm on tugevam kui koduklubides. Mängijatele peaks see olema väljakutseks ületada enese piire, kas astutakse oma mugavustsoonist välja ja pingutatakse või siiski pigem mitte. Kaasates laagrisse nii kodumaiseid kui rahvusvahelisi treenereid, on see väljakutseks meile, et leida kvaliteetseid juhendajaid. Mis omakorda pakub noorkorvpalluritele mitmekesisust. Väljakutseks on see ka treenerile, kellel avaneb võimalus treenida ühtlaselt tugeva tasemega mängijaid.

Osalejad on alati olnud väga motiveeritud treenima ja avatud kõigele, mida neile õpetatakse. Kindlasti saavad osalejad laagrist kaasa midagi uut, aga ka väärtusliku kogemuse ja motivatsiooni korvpalliga tegelemiseks. Meie laager on omanäoline, sest laagrisse pääseb vaid kutsetega. Püüame pakkuda noormängijatele osakest tulevasest profikorvpalluri elust – konkureeriv treeningkeskkond, nõudlikud ja mitmekülgsed treenerid, hakkama saamine väljakul ja väljaspool seda, mängija iseloomu ja kehakeele jälgimine. Laagris osalevad perspektiivikad noormängijad, kellel on mängijana potentsiaali ja korvpallis kõrged eesmärgid.

Korraldajatena on meil selge soov, et laagri lõpuks oleksid poisid paremad kui tulles. Oleme suutnud neile pakkuda uusi teadmisi ja oskusi ning selle tulemusena tõstnud nende motivatsiooni ja usku, et kõik on võimalik kui endaga tööd teha ja vaeva näha.

Lugemissoovitus: 

“Treener Aivo Erkmaa: korvpalluri elukutset on mõttekam omandada välismaal” (ajaleht „Postimees” 21.11.2021)